KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Při návštěvě Muzea hraček se lidé vracejí do dětství. Vzpomínají, s čím si hráli jako malí
 
Autor / zdroj foto: Muzeum hraček Jablonec nad Nisou

Muzeum hraček Jablonec nad Nisou / Jablonec nad Nisou

Při návštěvě Muzea hraček v Jablonci nad Nisou mnozí zavzpomínají, s jakými hračkami si hráli jako malí. Děti poznají, jak vypadaly hračky v dobách, kdy ještě nebyly na světě. 

Hračky, které si vždy přál jako malý kluk, začal sbírat až v dospělosti. Hraček přibývalo i díky lidem, kteří mu je darovali, a protože mu bylo líto nepodělit se s ostatními o vzpomínky z doby nedávno minulé, rozhodl se Jiří Vavřín založit muzeum hraček v Jablonci nad Nisou.

To je zaměřené na hračky, které si pamatují naši rodiče a prarodiče. Ti se vrátí do dětských let a děti naopak poznají, s čím si hráli jejich tátové, mámy, dědové a babičky.

Byla by také škoda, aby současná doba nepřipomínala dovednosti lidí, kteří se podíleli na vytváření těchto hraček.

Muzeum hraček sídlí v 1. patře bytového domu, poblíž centra Jablonce nad Nisou. Expozice se nachází ve čtyřech místnostech o ploše přibližně 90 metrů čtverečních.

Vystavované hračky jsou převážně z období od roku 1940 do roku 1989, ale najdete zde i starší.

Zaměření muzea hraček je různorodé a ty své hračky si zde najdou jak kluci, tak děvčata. Kluci budou nadšeni ze sbírky modelů aut, stavebnic nebo vláčků. Pro děvčata jsou pak připraveny panenky nebo kočárky.

Provozovatelé nezapomněli ani na mini školu, a tak jedna ze čtyř místností je koncipována jako stará školní třída s učebnicemi a pomůckami z období kolem roku 1950.

V jabloneckém muzeu hraček jsou zastoupeni i místní výrobci z okolí Jablonce nad Nisou, kteří dnes již neexistují.

Přijďte si zavzpomínat na své mladí a ukázat svým potomkům jaké hračky měli jejich rodiče a prarodiče. Expozice je vhodná pro všechny věkové kategorie a jediným omezením je bariérový přístup neb se muzeum nachází v 1. patře domu bez výtahu.

Muzeum hraček Jablonec nad Nisou se nachází přímo u kruhového objezdu v Jablonci nad Nisou, kde se střetávají silnice od Prahy, Liberce a Tanvaldu. Poblíž muzea je možnost parkování na městském parkovišti na Annenském náměstí. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webu Muzea hraček Jablonec nad Nisou.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.