KAM NA VÝLET / Muzea a skanzeny

Popis:
Autor / zdroj: Muzeum obrněné techniky Smržovka

Okolo třiceti exponátů uvidí návštěvníci v Muzeu obrněné techniky ve Smržovce

SMRŽOVKA

Milovníci vojenské techniky by si neměli nechat ujít návštěvu Muzea obrněné techniky ve Smržovce. Uvidí tady přibližně třicítku exponátů.

Sbírka obrněné techniky začala vznikat v roce 1999 z iniciativy Jaroslava Janouška a Milana Klofáta. V současné době se v expozici nachází zhruba 30 kusů exponátů. Technika se nachází v zastřešených halách, součástí areálu je přibližně 1,5 hektaru plochy, na které se odehrávají ukázky jízdy a rekonstrukce bojových operací.

Od roku 2004 jsou provozovány tematicky zaměřené akce pro veřejnost, při kterých se návštěvníkům nabízí i možnost svezení v některých exponátech.

Součástí muzea jsou i dvě pracovní místa pro opravu a restaurování nových přírůstků, v současné době pracují v muzeu na zprovoznění britského tanku Comet, který je jednou z posledních akvizicí muzea.

Do budoucna uvažují ve Smržovce o zavedení tematických výstav, kterými chtějí především nejmladší veřejnosti přiblížit slavné i tragické okamžiky československé a evropské historie. 

Otevírací doba muzea
Muzeum je pro veřejnost otevřeno od dubna do října každou sobotu a neděli od 10 do 17 hodin, v červenci a srpnu od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Přesto je možné sjednat individuální návštěvu i mimo uvedenou dobu na tel.: 602370575. Po předchozí dohodě možnost projížďky tankem v areálu muzea. 

Podrobnější informace zájemci najdou na webu tankysmrzovka.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Hokejové legendy razily v mincovně své portréty

Ve čtvrtek přijeli do jablonecké České mincovny dva významní sportovci, zlatý a stříbrný olympionik. Jsou posledními ze skupiny 14 hokejistů, kterým m

Odhady českých nákladů vzniklých v souvislosti s polským dolem Turów dosahují miliardy a půl, vyčíslily je vodárenské společnosti

Liberecký kraj ve spolupráci se Severočeskou vodárenskou společností a Frýdlantskou vodárenskou společností provedl kalkulaci nákladů, které bude nezb

DNES SE STALO

AUTO-MOTO

25. ledna 1901

byl v Paříži otevřen první Automobilový a motocyklistický salon.

HISTORIE

25. ledna 1905

v jihoafrickém dole byl nalezen největší diamant v historii o váze 3 106 karátů. Později získal jméno Cullinan.

SPORT

25. ledna 1924

byly ve Francii zahájeny I. Zimní olympijské hry.

POZVÁNKA OBRAZEM