KULTURA / Hudba

Lucie Vondráčková obžalovaná z vraždy! Skončí ve vězení?
 
Autor / zdroj foto: Protheus

Dramatické záběry ukazují herečku a zpěvačku na zemi v poutech. Zásah policie byl skutečně nekompromisní. Lucie byla obviněna z vraždy.

Alespoň v novém klipu „Nepřestávej snít“ hudební skupiny Protheus, kde ztvárnila hlavní roli. A nutno říct, že se role ujala skvěle! Z jejího pojetí neprávem odsouzené a uvězněné ženy jde doslova mráz po zádech. Děj videoklipu je jednoduchý – Lucie je během procházky v parku svědkem vraždy. Při pokusu o pomoc oběti ji policie považuje za pachatele. Zásah je skutečně tvrdý. Herečka při něm skončí na zemi v poutech. V soudním procesu je následně odsouzena a uvězněna v depresivní cele jen s obrázky od svého dítěte. O co je děj jednodušší, o to víc vyniká herectví. Při každém shlédnutí videoklipu objevíte nové detaily ve výrazech tváře. Celkově ponurý a mrazení vytvářející dojem nakonec naštěstí ukončí happyend.

“Víte, po všech těch roztomilých rolích v pohádkách jsem čekala, že mě v herectví čeká éra laskavých maminek, ale hrubě jsem se spletla. Dostávám šťavnaté nabídky na mrchy, vražedkyně a podobně láskyplné bytosti. A trochu mě až děsí, jak jim vnitřně rozumím :)”, říká Lucie. Frontman kapely Jan Protheus Macků k natáčení klipu řekl: „Oslovili jsme Lucku přes skvělou režisérku Marii Grossu, která nám oběma točí klipy. Lucka si písničku poslechla a souhlasila. Od první chvíle jsem věděl, že je Lucka pro roli ta pravá. Ale až při natáčení jsem zjistil, jak moc je jedinečná. Její herectví vás chytí od prvního záběru a už nepustí. Jsem rád, že do toho s námi šla, protože pozvedla klip na světovou úroveň. A kromě toho je s ní sranda. “ Lucie Vondráčková se ve své roli v novém klipu stává tváří všech žen nejen nespravedlivě odsouzených, ale všech, které zažívají násilí v jakékoliv podobě. A to je skutečně velké a hluboké sdělení.

„Lucka je vynikající herečka a dokáže zahrát jak v pohádce, tak i hodně vážné postavy. Kluci z Protheus jsou veselá a divoká parta, ale zároveň mají svojí muzikou co říct. To propojení je prostě ideální,“ uzavírá režisérka Marie Grossu

Zbývá doplnit, že klip je k vidění na YouTube kanálu ProtheusTV a stejnojmenné CD „Nepřestávej snít“ je k dostání u všech dobrých prodejců a na eshopu protheus.cz.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.