AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

ČPZP přispěje na genetické vyšetření párům, které plánují početí
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Depositphotos

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) doplnila od letošního roku nabídku preventivních programů o zcela nový program BabyGen. Výše příspěvku činí 4 000 korun a je určená k odhalení dědičných nemocí v období před plánovaným těhotenstvím.

„Příspěvek je pro páry, které plánují početí a chtějí mít dopředu jistotu, že jejich miminko bude v pořádku. Rozhodnou se tedy před plánovaným těhotenstvím podstoupit genetické vyšetření, které zjistí případné genetické mutace a predispozice k nejrůznějším genetickým onemocněním,“ upřesňuje mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Nejedná se o vyšetření v těhotenství, ale o prekoncepční genetické vyšetření, které probíhá ještě před početím miminka.

„Program BabyGen je zařazen do nabídky pro ženy i muže od 18 let. Příspěvek na genetické vyšetření ve výši až 4 000 korun tak může využít každý z páru. Žádost o příspěvek může být podána on-line prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu nebo E-přepážky ČPZP, ale také osobně na kterékoliv pobočce či poštou nebo datovou schránkou,“ dodala mluvčí s tím, že doklad o úhradě nesmí být v době podání žádosti starší než 3 měsíce. Příspěvek může být čerpán kdykoliv během roku 2024. Příjem dokladů bude ukončen ke dni 31. 12. 2024.

ČPZP má dlouhodobě pestrou nabídku preventivních programů pro děti i dospělé klienty. Například na nadstandardní vyšetření v těhotenství přispívá až 2 500 korun v rámci preventivního programu Manažerka mateřství. Tento program spolu s programy Letní tábory, Pravidelný pohyb a Očkování patří mezi pojištěnci k nejžádanějším. ČPZP svými preventivními programy podporuje také bezpříspěvkové dárcovství krve, plazmy a kostní dřeně, které patří mezi společensky prospěšné činnosti. Kompletní přehled programů naleznete na www.cpzp.cz/programy.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vynakládá na prevenci zdraví svých pojištěnců každým rokem více prostředků. Pro letošní rok má připraveno 378 milionů korun.

Autor / zdroj: Elenka Mazurová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.