VOLNÝ ČAS / Akce pro děti

Noc a den v DDM
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Téměř 130 středisek volného času a domů dětí a mládeže napříč Českou republikou se rozhodlo v tomto roce premiérově připravit program pro pololetní prázdniny, které jsou vyhlášeny na 2. února s názvem „Noc a den v DDM/SVČ“.

Děti tak budou mít možnost již ve čtvrtek 1. února v podvečer přicházet do svých středisek či domků, domečků nebo „baráků“, jak jim kde říkají, kde pro ně mají pedagogové připraven program jak na večer či noc, ale především na další den, tzv. pololetních prázdnin.

Sdružení pracovníků domů dětí a mládeže v České republice je jako profesní organizace koordinátorem celorepublikové akce, která ve volnočasových zařízeních dosud neměla obdoby. V tomto roce tak poprvé mohou děti navštívit místa, kam běžně chodí do svých kroužků, i přes noc. S sebou si budou moci vzít i své kamarády, kteří s nimi do zájmových aktivit nechodí, a hlavně si musí s sebou vzít spacák, karimatku a dobrou náladu.

„Každé zařízení, které se k této akci přihlásilo, si chystá vlastní program, ale obecně můžeme říci, že již jen přespání mimo domov bude samo o sobě velkým zážitkem. Někde se chystají noční hry, jinde promítání filmů, přes den čeká na děti to nejlepší z příměstských táborů,“ říká Libor Bezděk, předseda Sdružení.

Celodenní program v době pololetních prázdnin pomůže i mnohým rodičům, kteří řeší, kdo se jim ten den o děti postará. Programy a péči o děti zajišťují skuteční pedagogové volného času.

Autor / zdroj: Dušan Hauser

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.